.

СТАТТІ МИХАЙЛА ГАФІЇ ТРАЙСТИ

marți, 20 martie 2012

«Від Бухареста до Києва, філателістична подорож»


15 березня 2012 року, у Муніципальному музеї міста Бухарест відбулося урочисте відкриття філателістичної виставки «Від Бухареста до Києва, філателістична подорож». Подія відбулася з нагоди відзначення 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією. Під час заходу була представлена продукція останніх років Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» та «Ромфілателія». Організатором заходу, за ініціативи Посольства України в Румунії, виступили УДППЗ «Укрпошта» та «Ромфілателія».
У відкритті виставки взяли участь: Тимчасовий повірений у справах України в Румунії В. Котик, Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії Б. Ауреску, радник УДППЗ «Укрпошта» Є. Заєць та генеральний директор «Ромфілателія» К. Попеску. Були присутні також представники дипломатичного корпусу, міністерства культури, представники Музею, Ромфілателії, Міністерства закордонних справ Румунії, Посольства України в Румунії, Укрпошти, журналісти, і румунська та українська громадськість міста Бухареста.
Державний секретар у МЗС Румунії Богдан Ауреску, своєму виступі привітав ідею реалізації у 2013 році спільного випуску поштових марок між Румунією і Україною:
«Особисто, як румунський дипломат, я був свідком численних важливих моментів у двосторонніх відносинах. Але я радий, констатувати сьогодні, що відносини між Бухарестом і Києвом зазнали останнім часом нової висхідної динаміки в результаті ініціатив і заходів обидвох сторін по зміцненню взаємної довіри і співпраці. Цей прогрес є результатом нашої спільної наполегливості і відповідальності щодо значимості відносин між нашими країнами. Україна є найбільшим сусідом Румунїї. Вона має дуже важливе значення у рівнянні регіональної та європейської стабільності та безпеки. Як держава член НАТО та Євро Союзу Румунія підтримувала і підтримує європейські прагнення України і безпосередньо зацікавлена в продовженні її європейського шляху та демократичних реформ.” 
Також і генеральний директор “Ромфілателія” Крістіна Попеску зазначила: 
«Румунія і Україна відзначають у цьому році 20-річчя дипломатичних відносин, з якої нагоди організована ця виставка, урочисте відкриття якої відбулось і в Києві. Експонати представлені в рамках двосторонньої філателістичної виставки долучаються до важливої події - відзначення 150 років відколи Бухарест став столицею Румунії. Виставлені експонати наших колег з «Укрпошти» мають дуже інтересну тематику та дизайн. Ми завжди високо цінили українські філателістичні експонати, і в рамках міжнародних виставок. Румунські поштові марки посіли минулого року 3 місце на міжнародній виставці у Китаї. Хочу відмітити той факт, що ми дуже добре співпрацювали з нашими колегами з української пошти. У 2013 році Румунія й Україна здійснять спільний випуск поштових марок».
Представник української пошти Євген Заєць відмітив:
«2012 рік для України особливий. Він ознаменований відзначенням низки ювілейних дат серед яких 20-річчя встановлення дипломатичних відносин України з багатьма державами та 20 річчя сучасних українських поштових марок. Для вітчизняних філателістів найпам’ятнішою датою є 1 березня 1992 року, коли було введено перші поштові марки України, після здобуття нашої державної незалежності. Сьогодні українська пошта має честь презентувати громадськості Румунії колекцію українських поштових марок «Запрошуємо до України» Виставка неодноразово експонувалась на міжнародних конкурсах дуже отримала високі оцінки глядачів та експертів. Шановні пані і панове! Цей захід стане запорукою плідного співробітництва між українською та румунською поштами, а майбутній спільний випуск марок тільки поглибить його.»

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu